Search
Close this search box.

“Edmond” te Teatri Kombetar

Jemi më 1897, në ‘Epokën e bukur’, në ‘qytetin e dritave’, në Paris… #Edmond Rostand duhet të shkruajë një komedi në vargje ndërkohë që koha nuk premton. Ka vetëm tre javë derisa të ngrihet sipari për premierën, së cilës i di vetëm emrin, “Sirano dë Berzhërak”… dhe ai gjen frymëzimin në vendet më të pazakonta…
Interpretojnë:
Lulzim Zeqja • Vasjan Lami • Helidon Fino
Luli Bitri • Laert Vasili • Ilirda Bejleri
Arben Derhemi • Flaura Kureta
Myzafer Zifla • Genci Fuga • Ina Gjonçi Besmir Bitraku • Genti Deçka • Indrit Çobani
Balerina/Balerinë
Elda Matmuja
Endri Koçeku
Serena Çerpja
Silvana Brahimllari
Stiv Osmanaj
🕗 ORARI I BILETARISË:
(E martë – E diel)
09:00-13:00 & 16:00-19:00
(E hëna është ditë pushimi)
#EDMOND rikthehet sërish më:
📍Salla e Madhe | ArTurbina
TEL:
📞 04 222 3022 | 068 2000 650
🎫 Çmimi i biletës:
5️⃣0️⃣0️⃣ Lekë |
Tags:

Date

08 - 11/12/2022
Aktivitete të Përfunduara

Time

19:00 - 19:00

Cost

500 leke

Location

Teatri Kombëtar

Organizer

Teatri Kombëtar
QR Code

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Almanart