“ FEST-ART 2024“

📌“ FEST-ART 2024“ . 📌 🗓️ 7 dhe 8 Maj ⏰19.00 🎹👯‍♀️🎼🎤 Teatri “ PETRO MARKO “ me mbeshtetjen e Bashkise Vlore , ne bashkepunim me Drejtorine Arsimore Vlore ( ZVAP VLORE- HIMARE) si dhe mbeshtetjen e drejtorive te te gjitha shkollave te qytetit publike dhe jopublike , pas suksesit te edicionit te II- te FEST- ART 2023 , dhe nje pune 2 mujore me audicionet perzgjedhese dhe punes me trajneret e kenges dhe kercimit vjen me dy finale magjike ne datat 7 dhe 8 maj ora 19.00 ne sallen e Teatrit “ PETRO MARKO “ Vlore . 📌Nje feste e vertete e kenges dhe kercimit , ne 2 nete spektakli te magjishem , ku perveç artisteve te rinj te moshave 14- 18 vjeç do te kete dhe shume surpriza nga artiste te njohur te skenes shqiptare . Te dashur te rinj pasionante te kenges dhe kercimit artedashes dhe dashamires te artit , skena e madhe e artit ne qytetin tone , TEATRI “ PETRO MARKO” ka hapur dyert per te shpalosur talentin e artisteve tane te rinj . Duke falenderuar te gjithe bashkepunetoret urojme sukses edicionit te III “ FEST- ART 2024 “ 📌📌 Ju presim ne Teater , artistet e rinj kane nevoje per mbeshtetjen tuaj .

Date

07 - 08/05/2024
Aktivitete të Përfunduara

Time

08:00

Cost

Hyrje e lirë

Location

Teatri Petro Marko Vlorë
Kategorite
QR Code

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Almanart