“Nga bota e re”, koncerti që nis vitin e ri të Orkestrës së Filharmonisë së Kosovës

Pas një viti të mbushur me koncerte, Orkestra e Filharmonisë së Kosovës sjell programin e sezonit 2022-2023, me një koncert, të parin për këtë vit të titulluar “Nga bota e re”.

Në këtë koncert të Orkestrës së Filharmonisë së Kosovës do të paraqiten: Antonín Dvořák, Joaquín Rodrigo, Kreshnik Aliçkaj. Petrit Çeku në kitarë dhe koncerti do të përcillet nën dirigjimin e Maayan Franco.

Koncerti vjen më datë 29 janar, në ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit – Salla e Kuqe./kult

Almanart