Përfundojnë xhirimet e filmit ‘Joker: Folie à Deux’, data e shfaqjes në kinema

‘Joker: Folie à Deux’, vazhdimi i shumëpritur i ‘Joker’, ka përfunduar xhirimet. Lajmin e dha këngëtarja Lady Gaga, e cila në film luan rolin e Harley Quinn së bashku me Joaquin Phoenix.

Në një postim në Instagram, Lady Gaga ka publikuar një foto në të cilën shfaqet me rroba skene e rrethuar nga policët dhe turma. Filmi i ri, i drejtuar nga Todd Philips, është vendosur pjesërisht në Arkham Asylum. Pjesë e kastit janë edhe Brendan Gleeson, Catherine Keener dhe Zazie Beetz.

Në kinematë amerikane, ai do të jetë në tetor 2024.

Filmi i parë ‘Joker’ (2019) fitoi dy çmime Oscar, njëri për Joaquin Phoenix si aktori më i mirë.

Almanart