Search
Close this search box.

Publikohet fotografia e parë nga filmi për jetën e Amy Winehouse

Filmi biografik për jetën e Amy Winehouse, e cila u nda nga jeta në moshën 27-vjeçare, me titull “Back to Black” është në fazën e përgatitjes. Regjinë e ka bërë regjisori i njohur i “Fifty Shades of Grey” , Sam Taylor-Johnson. Rolin kryesor e luan Marisa Abela.

Pak orë më parë u publikua fotoja e parë e aktores si Amy Winehouse dhe ngjashmëria mes të dyjave është e pabesueshme. Në foto, e shohim aktoren 26-vjeçare si Amy me flokët e zinj të tërhequr përsëri në flokët voluminoz të këngëtares dhe rrathët e artë në vesh.

Regjisorja e filmit ka ndarë pamjen në llogarinë e saj personale në Instagram dhe në mbishkrim ka shkruar: “Marisa Abela. Kujdes nga të gjithë. Kamerat rrotullohen të hënën”,  duke konfirmuar se xhirimet fillojnë të hënën, më 16 janar.

Marisa Abela, nga ana e saj, ka ndarë foton në storyn e saj, ndërsa ka postuar një seri fotosh të saja me të parën që e shfaq përballë një murale të Amy Winehouse në Londër.

Aktorja 26-vjeçare ka lindur në Brighton. Prindërit punonin në industrinë e filmit. Ajo studioi në Akademinë Mbretërore të Artit Dramatik dhe bëri debutimin e saj në vitin 2020 si kryesuese në serialin BBC/HBO “Industry”.

Filmi për Amy Winehouse

Back to Black do të përshkruajë jetën e Amy Winehouse nga fillimi i viteve 2000 deri në ngritjen e saj në industrinë e muzikës. Për regjisoren, filmi është kryesisht një “projekt pasioni” për miken e saj të ngushtë dhe që ka pëlqimin e plotë të babait të saj Mitch Winehouse./kult

Almanart