Search
Close this search box.

Muji dhe Halili në Teatrin Eksperimental Kujtim Spahivogli

‼️”Muji dhe Halili”‼️

📍Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”
Regjia : Ina Morinaj
Interpretojnë : Ilia Kaci,Artemisa Kusi, Matia Llupa.

🎫REZERVONI ➡️📱069 57 177 46 ose në inbox 📥
BILETA ➡️ 300 Lekë
Biletaria ➡️ E MARTË-E DIEL 09.00-13.00 dhe 16.00-19.00.

🎭Imagjinoni sikur Muji dhe Halili të ishin të njëjtët heronj por, në ditët e sotme, në Shqipëri. Historia e famshme e heronjve të folklorit shqiptar, Muji dhe Halili e sjellë në një formë moderne, eksperimentale duke vendosur fokusin në problematikat e sotme sociale. Një histori dhe një shfaqje e përqëndruar në folklorin tonë, në këngët tona epike, në muzikën shqiptare dhe traditat në dasma dhe në funerale.

Tags:

Date

10 - 11/11/2022
Aktivitete të Përfunduara

Time

19:00

Cost

300 lekë

Location

Teatri Eksperimental
Art Turbina
QR Code

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Almanart