Teatri “Dashuritë e Presidentit” te Teatri Kombëtar Eksperimental “K.Spahivogli” Tiranë

DASHURITË E PRESIDENTIT ”

• Një bashkëprodhim i Teatrit Kombëtar Ekpserimental “Kujtim Spahivogli” dhe Qendra për zhvillim social, mjedisor, ekonomik dhe kulturor “Smek”

• ❗Premierë❗

🗓️ 8-12 Maj 2024
🕗 20 : 00
📍 Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”
arTurbina, Salla 150.

Autor: MIRO GAVRAN
Regjia: ANDI BEGOLLI

Interpretojnë: LUIZA XHUVANI, KRISTJANA DODAJ,
KEVIN RRAPAJ, GRETA BACI

Mjeshtëri Plastike: ROBERT NUHA
As. Regjisor: KEVIN RRAPAJ
Skenografia: DESANTILA LIKA
Kostumografia: ALTIN LALA
Përktheu dhe përshtati: BLERINA LILAJ

– Menjëherë pas vdekjes së Presidentit të parë të SHBA-së George Washington, gruaja e tij Marta, fton në shtëpinë e saj, ish dashnoren e burrit.
Një përballje e fortë, plot emocion, ku dy rivalet për herë të parë zbulojnë fakte dhe ngjarje të reja, që do t’i ndryshojë ato rrënjësisht.

Date

08 - 12/05/2024
Aktivitete të Përfunduara

Time

20:00 - 20:00

Location

Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”
Kategorite
QR Code

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Almanart